Jeśli zastanawiasz się nad chirurgicznym wzmocnieniem swoich oczu, musisz wiedzieć, ile kosztuje szkolenie z zakresu chirurgii powiek. Powinieneś również zrozumieć ryzyko związane z zabiegiem oraz ile dana placówka będzie Cię kosztować. Zespół Eyesthetica zachęca Cię do spojrzenia poza cenę przy wyborze chirurga. Niska cena może oznaczać chirurga amatora lub tandetną placówkę chirurgiczną – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony Piękna stylizacja. Oto, na co należy zwrócić uwagę, porównując ceny programów szkoleniowych z zakresu chirurgii powiek.
Cena zabiegu blefaroplastyki
Po podjęciu decyzji o poddaniu się zabiegowi blefaroplastyki, pierwszym krokiem jest wybór chirurga. Pierwszym krokiem jest znalezienie chirurga, który przeszedł odpowiednie szkolenie w zakresie chirurgii powiek. Następnie należy poszukać chirurga, który ma udokumentowane osiągnięcia i jest certyfikowany w dziedzinie chirurgii plastycznej twarzy. Chirurg ten będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zabiegu, w tym jego kosztów. Po znalezieniu chirurga należy dokładnie przestrzegać jego zaleceń, aby uniknąć komplikacji.
Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu blefaroplastyki, cena zabiegu zależy od wielu czynników. Większość pacjentów jest w wieku 40 i 50 lat, ale mogą to być osoby nawet dwudziestopięcioletnie. Opadające powieki często występują rodzinnie, dlatego może się okazać, że przed rozpoczęciem szkolenia w zakresie blefaroplastyki konieczne będzie przeprowadzenie pełnego liftingu twarzy. Przed zabiegiem należy upewnić się, że stan zdrowia pacjenta jest dobry, ponieważ chirurg będzie musiał wykonać badania laboratoryjne, aby upewnić się, że jest on wystarczająco zdrowy, by poddać się operacji. Należy także upewnić się, że lekarz zna historię choroby pacjenta, w tym cukrzycę, nadciśnienie lub inne schorzenia, które mogą mieć wpływ na oczy.
Ryzyko związane z zabiegiem blefaroplastyki
Chociaż ryzyko infekcji jest bardzo niskie, zabieg blefaroplastyki niesie ze sobą kilka potencjalnych zagrożeń. Po zabiegu może wystąpić opuchlizna i blizny. W oczach mogą pojawić się białe zaskórniki. W razie potrzeby chirurg może je usunąć. Po zabiegu może również wystąpić zasinienie lub ból oka. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych problemów, należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem. Należy także pamiętać o ewentualnym spożyciu alkoholu lub suplementów ziołowych.
Niektóre z zagrożeń związanych z operacją powiek to krwawienie, infekcja i przebarwienie skóry. Ponadto po zabiegu należy unikać aspiryny i innych leków przeciwzapalnych. Co więcej, jeśli w przeszłości występowały u Ciebie jakiekolwiek objawy chorobowe lub prowadzisz tryb życia zwiększający ryzyko krwawienia, najlepiej jest porozmawiać z chirurgiem przed poddaniem się temu zabiegowi. Należy również pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń chirurga dotyczących pielęgnacji ran. Po zabiegu przez kilka tygodni należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.
Ramy czasowe zabiegu blefaroplastyki
Okres rekonwalescencji po zabiegu blefaroplastyki zależy od tego, jak pacjent zareaguje na zabieg. Większość pacjentów wraca do pracy i życia towarzyskiego w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. Siniaki i obrzęk znikają po około dwóch tygodniach. W tym czasie pacjenci powinni unikać niepotrzebnego stresu i starać się wrócić do swoich normalnych zajęć. Ostateczne rezultaty będą widoczne w ciągu 6 tygodni. Blizna po zabiegu jest zazwyczaj niewielka.
Opieka pooperacyjna obejmuje zwykle kilka dni odpoczynku, podawanie sztucznych łez i okładów z lodu. Pacjentom zaleca się także uniesienie głowy i korzystanie z poduszek, aby zapobiec gromadzeniu się płynu. Okolice oczu będą często czyszczone i przepisywane będą krople do oczu na receptę. Z reguły szwy są usuwane tydzień po zabiegu. Samowchłaniające się szwy rozpuszczą się samoistnie po około dwóch tygodniach. W niektórych przypadkach pod spojówką mogą pojawić się siniaki, które są bardzo dokuczliwe, ale nie są poważne.
Przygotowanie do zabiegu blefaroplastyki
Zabieg blefaroplastyki może sprawić, że pacjenci będą mieli opadające powieki i opuchniętą twarz. Zabieg wymaga nacięcia wzdłuż załamania powieki i może usunąć tkankę tłuszczową, opadające mięśnie i nadmiar skóry. W zależności od rodzaju zabiegu, pacjent może otrzymać znieczulenie miejscowe lub poddać się sedacji. Po zabiegu pacjent może otrzymać maść zmniejszającą obrzęk. Aby zapewnić prawidłowe gojenie, na miejsce zabiegu może zostać założony bandaż.
Blefaroplastyka jest na ogół krótkim zabiegiem o ograniczonym czasie rekonwalescencji. Czas rekonwalescencji różni się w zależności od pacjenta. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest pozbawiony ryzyka. Powieki są niezwykle delikatne i cienkie, a starzejąca się skóra traci swoją elastyczność i opada nad okiem. Może to prowadzić do opadania powiek i zaburzeń pola widzenia. Przed poddaniem się temu zabiegowi należy koniecznie skonsultować się z chirurgiem plastycznym i specjalistą chorób oczu.
Podobne tematy