Zalety depilacji laserowej – dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia?

Coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową zamiast krótkotrwałych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie maszynką, depilacja woskiem czy elektryczny depilator. Zabieg laserowy ma wiele zalet. Ważne jednak, aby wybrać się na epilację laserową w salonie kosmetologicznym. Domowe depilatory nie są tak skuteczne, jak profesjonalny sprzęt. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na laserowe usuwanie owłosienia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia. Stanowi alternatywę dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła o określonej długości fali w celu trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Urządzenie emituje światło, które jest pochłaniane przez melaninę (barwnik wpływający na kolor włosów i skóry). Zachodzi zjawisko fototermolizy – energia laserowa przekształcana jest w ciepło, które uszkadza mieszki włosowe odpowiedzialne za wytwarzanie włosów. Macierz włosa wraz z otaczającymi ją naczyniami krwionośnymi zostaje trwale zniszczona i nie jest już w stanie się odtworzyć.

Kluczowy dla przebiegu depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosów. Nie wszystkie mieszki wytwarzają włosy równocześnie. Laser działa tylko w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Dlatego epilację wykonuje się w seriach. Odstępy pomiędzy kolejnymi epilacjami to czas, podczas którego kolejne partie włosów wchodzą w fazę anagenu. Dla uzyskania skutecznych i trwałych rezultatów konieczne jest poddanie się serii zabiegów laserowych, których częstotliwość zależy od depilowanego obszaru:

  • depilacja laserowa twarzy – odbywa się co 4 tygodnie,
  • depilacja laserowa bikini, rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha – co 6 tygodni,
  • depilacja laserowa nóg – co 8 tygodni.

Jaki laser do depilacji wybrać?

Wiele laserów do depilacji najlepiej radzi sobie z ciemnymi włosami, ponieważ w nich znajduje się najwyższe stężenie melaniny. Jednak laseroterapia to dziedzina, która prężnie się rozwija i dostarcza wciąż nowych, udoskonalonych rozwiązań. Dostępne są już lasery, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne usuwanie włosów blond, rudych, a nawet siwych. Do takich urządzeń należy laser Motus – jeden z laserów używanych przez specjalistów w warszawskiej Klinice Miracki. Laser ten dysponuje taką długością fali, która umożliwia bardzo szybkie wychwytywanie nawet najniższych stężeń melaniny we włosach. Z jego pomocą możesz pozbyć się zarówno ciemnych, jak i bardzo jasnych oraz cienkich włosów.

Korzyści z laserowego usuwania owłosienia

  • Depilacja laserowa eliminuje takie problemy, jak podrażnienia, zaczerwienienia, krostki, bolesność czy wrastające włoski, które są domeną tradycyjnych metod depilacji.
  • Zabieg usuwania owłosienia laserem jest w pełni bezpieczny. Ważne jednak, żeby przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.
  • Efekty depilacji laserowej są długotrwałe. Profesjonalnie wykonany zabieg daje poczucie gładkości na kilka, a nawet kilkanaście lat. Po pewnym czasie mogą pojawić się pojedyncze włoski, które można usunąć podczas tzw. sesji przypominających.
  • Depilacja laserowa daje poczucie komfortu na co dzień oraz podczas wakacyjnych wyjazdów. Nie musisz już martwić się, że zaskoczą Cię nieestetyczne odrastające włoski.
  • Laserowe usunięcie owłosienia to oszczędność czasu i pieniędzy – zwalnia z używania maszynek i innych krótkotrwałych metod.

Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowejskontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *