Implanty piersiowe – zyskaj idealny kształt i rozmiar

Implanty piersiowe to najpopularniejsza metoda powiększania biustu. Sprawdź, na czym polega powiększanie piersi implantami i poznaj zabieg alternatywny.

Implanty piersiowe to najpopularniejsza metoda powiększania biustu. Istnieją różne rodzaje, kształty i rozmiary wkładek, co umożliwia osiągnięcie efektu odpowiadającego Twoim potrzebom. Przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja, podczas której chirurg dobiera implanty piersiowe tak, żeby efekty były jak najbardziej naturalne i jednocześnie spełniały oczekiwania pacjentki. Wyjaśniamy, na czym polega powiększanie piersi implantami i przedstawiamy zabieg alternatywny.

Jakie są rodzaje implantów piersiowych?

Powiększanie piersi to popularny zabieg chirurgiczny, który polega na zwiększeniu objętości i korekcie kształtu biustu. W tym celu najczęściej stosuje się metodę wszczepiania implantów piersiowych. Są to specjalne wkładki wykonane z tworzyw neutralnych dla ludzkiego organizmu, które umieszcza się pod gruczołem lub mięśniem piersiowym. Implanty piersiowe mogą być wykonane z:

  • soli fizjologicznej,
  • żelu silikonowego.

Oba rodzaje implantów stanowią bezpieczną metodę powiększania biustu – substancje te są obojętne dla organizmu i doskonale imitują naturalną tkankę piersi.

Należy pamiętać o tym, że to lekarz podejmuje ostateczną decyzję, jakie implanty piersiowe będą najlepsze dla danej budowy anatomicznej. Po dokładnym wywiadzie i poznaniu preferencji i oczekiwań pacjentki, chirurg plastyk podejmuje decyzję o umiejscowieniu cięć oraz rodzaju implantów. Wpływ na ten wybór mają oczekiwania pacjentki, ale także jej budowa ciała oraz kształt i wielkość biustu przed zabiegiem.

Na czym polega operacja powiększania piersi?

Operacja piersi to zabieg chirurgiczny, składający się z kilku etapów. Pierwszym jest zastosowanie znieczulenia ogólnego (narkozy). Następnie chirurg wykonuje odpowiednie nacięcie – pod piersią, w okolicach obojczyka lub pod pachą. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, implanty piersiowe umieszcza się na dwa różne sposoby (są one omawiane podczas konsultacji): pod gruczołem piersiowym lub pod/nad mięśniem piersiowym. Sposób umieszczenia implantów zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju wybranego implantu i od stopnia powiększania piersi. Po tym, jak chirurg umieszcza implanty, zszywa miejsca nacięcia. W niektórych przypadkach konieczne jest też umieszczenie rurek drenażowych. Powiększanie piersi implantami wymaga dwudniowej hospitalizacji.

Po operacji piersi należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi rekonwalescencji – od tego zależy efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Na początku Twoje piersi będą owinięte bandażem elastycznym i specjalnym biustonoszem chirurgicznym. Opatrunki zdejmowane są po kilku dniach, jednak biustonosz trzeba nosić bez przerwy jeszcze przez około miesiąc.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem – alternatywa dla implantów piersiowych?

Jeśli zależy Ci na stosunkowo niewielkim powiększeniu piersi i ich ujędrnieniu, powinnaś rozważyć powiększanie piersi tłuszczem. Jest to metoda, która łączy dwa zabiegi: liposukcję oraz lipotransfer. Pierwszym etapem jest pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej od pacjentki. Najczęściej są to okolice brzucha. Pobrana tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana, a następnie wstrzykiwana w gruczoł piersiowy. Zabieg ten pozwala na uzyskanie dwóch efektów estetycznych na raz: wyszczuplenia talii oraz powiększenia biustu. Efekty przeszczepu tłuszczu są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas, choć nie tak długo jak implanty piersiowe.Nie wiesz, na jaką metodę się zdecydować? Dowiedz się więcej na temat chirurgii plastycznej piersi – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *