Jaki krem kupić na opadające powieki

Jak leczyć zapalenie brzegów powiek

Jeśli szukasz dobrej kuracji przeciwstarzeniowej, możesz rozważyć krem z retinolem i wyciągiem z lukrecji. Składniki te mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek i wyrównać koloryt skóry. Składniki te są testowane dermatologicznie i nie zatykają porów. Na szczęście istnieje kilka opcji do wyboru.

Retinol

Skóra wokół oczu jest podatna na wpływ wieku na skórę. Mimika twarzy i ruchy wpływają na ten obszar, powodując, że staje się on mniej elastyczny i sprężysty. Dobrym rozwiązaniem na opadające powieki jest krem z retinolem, który stymuluje produkcję kolagenu i pomaga naprawić skórę. Kremy te okazały się skuteczne w zwalczaniu oznak starzenia się skóry wokół oczu.

Krem z retinolem jest dobrym rozwiązaniem w przypadku opadających powiek, ponieważ ma zdolność wnikania w głąb skóry. Napina on skórę wokół oczu, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek – część ta jest zasługą autora portalu Studio Piękności. Dzięki temu łatwiej będzie dostrzec oznaki zwiotczenia skóry wokół oka. Oprócz tego retinol pomaga również napiąć skórę wokół oczu.

Glycyrrhiza Glabra (lukrecja) wyciąg

Stosowanie Glycyrrhiza glabra (lukrecji) na opadające powieki nie jest niczym nowym. Zioło to występuje w przyrodzie i jest stosowane od tysięcy lat. Było szeroko zalecane w starożytnej Grecji, Egipcie i Rzymie. Jest to zioło lecznicze, które jest skuteczne w zwalczaniu różnych bakterii.

Wyciąg z lukrecji może pomóc podnieść opadające powieki dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Jednym ze składników zawartych w serum pod oczy zawierającym ten składnik jest kwas ferulowy. Kwas ferulowy zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, podnosząc górną powiekę. Składnik ten ma również właściwości rozjaśniające i przeciwdziałające fotostarzeniu, dzięki czemu jest doskonałym wyborem w przypadku cieni pod oczami.

Retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol +

Retinol, znany również jako witamina A1, jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, występującą w organizmie człowieka. Jest to suplement diety, który może leczyć lub zapobiegać niedoborowi witaminy A, który może prowadzić do kseroftalmii, stanu charakteryzującego się pogorszeniem stanu siatkówki i plamki żółtej.

Retinoidy mają silne działanie, ale mogą również powodować działania niepożądane. W początkowej fazie stosowania retinoidów skóra może stać się wrażliwa i sucha, dlatego należy szukać pomocy dermatologicznej. Niższe stężenie jest lepsze dla osób o skórze suchej lub tłustej. Jeśli zależy Ci na lepszym nawilżeniu, wybierz retinoidy o bardziej kremowej konsystencji, natomiast osoby o skórze normalnej lub mieszanej powinny stosować żele lub mleczka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *