Co robić, gdy powieka jest podkręcona – informacje, które musisz znać

Co to jest Blepharoplastyka?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robić, gdy powieka jest podkręcona, nie jesteś sam. Istnieje cały świat opcji leczenia tej powszechnej przypadłości, od zastrzyków z botoksu po naturalne środki zaradcze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach skurczów powiek i o tym, jak uzyskać ulgę, której szukasz. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Objawy

Istnieje kilka przyczyn drgania powiek, a prawidłowa diagnoza jest pierwszym krokiem w leczeniu tego problemu. Objawy drgania powiek mogą być związane z wieloma schorzeniami, dlatego lekarz może wykluczyć takie schorzenie, jak skurcz nerwu wzrokowego. Okulista wykona badania obrazowe, aby wykluczyć wszelkie schorzenia, które mogą być źródłem drgań powiek.

Przyczyny

Wiele osób nie ma pojęcia, dlaczego drgają im powieki. Mimowolne mruganie i mruganie powiekami nazywane jest łagodnym skurczem powiek (ang. benign essential blepharospasm, BEB). Skurcze powiek są częstym objawem poważniejszych schorzeń neurologicznych. Na szczęście, większość drgawek powiek ustępuje bez leczenia, ale w rzadkich przypadkach mogą one być oznaką poważniejszego problemu – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony Blog parentingowy. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych przyczyn drgawek powiek.

Leczenie

W przypadku nasilonych drgawek powiek warto skonsultować się z lekarzem. Lekarz będzie potrzebował kilku informacji medycznych, a także zbadania oczu pacjenta. Często dokładne badanie fizykalne ujawnia pierwotną przyczynę problemu. Na podstawie tej diagnozy lekarz zaleci plan leczenia. Opcje leczenia drgawek powiek obejmują zarówno terapie wspomagające, jak i leczenie farmakologiczne. Pomimo licznych korzyści wynikających z tego podejścia, ta metoda leczenia nie zawsze jest skuteczna i może powodować niepożądane skutki uboczne.

Zastrzyki z botoksu

Chociaż wiele osób uważa zastrzyki z botoksu za lekarstwo na drgające powieki, należy pamiętać o potencjalnych skutkach ubocznych. Botox może powodować szereg skutków ubocznych, w tym bóle głowy, podwójne widzenie i opadanie powiek. Ponadto zastrzyki z botoksu nie są trwałe, a efekty ich działania ustępują w ciągu trzech miesięcy. Co więcej, po kolejnych zabiegach pacjenci mogą uodpornić się na działanie botoksu. W przypadku rozważania zastrzyków z botoksu należy zawsze zasięgnąć porady lekarza.

Stres

Drganie powieki jest zwykle spowodowane wysiłkiem lub zmęczeniem, ale inne przyczyny tego stanu to przewlekły stres i skutki uboczne przyjmowania leków. Ponadto, stosowanie środków pobudzających, takich jak kofeina i alkohol, może zwiększać aktywność nerwów i mięśni, prowadząc do drgań powiek. Lekarz rodzinny może zająć się fizycznymi objawami stresu i doradzić, jak radzić sobie ze zdrowiem psychicznym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach drgawek oczu.

Niedobór witamin

Jeśli zastanawiasz się, co powoduje drganie powiek, to dobrze trafiłeś. Objawy mogą być różne i związane z innymi stanami chorobowymi, takimi jak paraliż twarzy czy osłabienie mięśni. Jeśli powieki często drgają, może to być także oznaką niedoboru witamin lub minerałów. W takich przypadkach leczenie zależy od przyczyny drgań.

Alergie

Alergie, kiedy powieka swędzi, są częstym objawem reakcji alergicznych. Objawom tym może towarzyszyć uczucie duszności w nosie lub łzawienie oczu. Objawy alergii ocznych są często związane z nadmierną reakcją układu odpornościowego organizmu na określoną substancję obecną w środowisku. W przypadku alergii ocznych alergen wchodzi w kontakt z komórkami tucznymi, które następnie uwalniają histaminę i inne substancje. Te substancje chemiczne powodują łzawienie lub zaczerwienienie oczu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *