W jakim wieku nie należy przeprowadzać operacji powiek?

W jakim wieku nie należy przeprowadzać operacji powiek?

Wiele osób martwi się o swój wzrok z powodu opadającej skóry wokół oczu. Operacja powiek może rozwiązać ten problem. Podczas wstępnej konsultacji lekarz ocenia oczy pacjenta oraz obszar wokół nich, na którym skóra przeszkadza. Dopiero po tej wstępnej wizycie lekarz może zalecić przeprowadzenie operacji powiek – ten cytat jest zasługą redakcji portalu kielpin-wet.pl. Około 90 procent pacjentów poddanych operacji powiek było w wieku powyżej 40 lat.

Poniżej 18 roku życia

Osoba niepełnoletnia nie kwalifikuje się do zabiegu plastyki powiek, jeśli nie ma ukończonych 18 lat. Chociaż opadające powieki mogą występować u mężczyzn, nie jest normalne, aby zabieg ten był wykonywany u osób poniżej 18 roku życia. Jednak u młodszych pacjentów opadające powieki często wynikają z uwarunkowań genetycznych lub rodzinnych. Ponadto, nadmiar tłuszczu na powiekach może pogorszyć widzenie i powodować drganie powiek.

Niezdrowe oczy

Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko powikłań związanych z operacją powiek. Dlatego ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu chirurgicznego zapoznać się z historią choroby. Osoby w wieku powyżej 35 lat nie powinny poddawać się temu zabiegowi, chyba że cierpią na poważną chorobę oczu. Dla tych pacjentów często lepszym rozwiązaniem jest niechirurgiczna alternatywa w postaci operacji powiek. Zabieg może także pomóc w poprawieniu stanu dermatochalaz lub opuchlizny wokół oczu.

Brak poważnych schorzeń oczu

Przed poddaniem się operacji powiek należy skonsultować się z lekarzem. Otrzyma on szczegółowe instrukcje w zależności od wieku i historii choroby. Ogólna zasada mówi, że z zabiegiem należy poczekać do ukończenia 18 roku życia. Jeśli pacjent jest młodszy, może poddać się zabiegowi. Należy jednak skonsultować się z lekarzem w przypadku poważnych schorzeń oczu.

Skóra skłonna do opadania po operacji

Jeśli martwi Cię opadanie skóry po operacji powiek, to dobrze trafiłeś. Opadające powieki mogą nie tylko niekorzystnie wpływać na wygląd, ale także utrudniać widzenie. Problem ten jest szczególnie kłopotliwy dla osób cierpiących na alergie i obrzęki, ponieważ istnieje u nich zwiększone ryzyko wystąpienia zaostrzeń, a nawet pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje kilka powodów, dla których pacjenci poddają się zabiegom chirurgicznym na powiekach, a blefaroplastyka jest jednym z nich.

Nacięcia chirurgiczne

Jeśli chodzi o operację powiek, przed jej wykonaniem należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Operacja ta jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Może ono spowodować, że oczy będą zaczerwienione i opuchnięte, ale efekty zabiegu są subtelne. Ważne jest również stosowanie odpowiedniej opieki po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności. Przez kilka dni należy również unikać makijażu wokół oczu.

Wyniki zabiegu

Przed zdecydowaniem się na operację powiek należy skonsultować się z lekarzem. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu wystąpią siniaki i obrzęk. Rezultaty są widoczne natychmiast, ale mogą być subtelne. Ludzie mogą komentować poprawę wyglądu. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych, aby zapobiec powstawaniu blizn. Rezultaty nie są jednak trwałe. Całkowity powrót do zdrowia może potrwać kilka tygodni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *