Wypadanie włosów – ile kosztują zabiegi przeszczepu włosów w Polsce?

Wypadanie włosów to problem, który spotyka wielu mężczyzn. Co ważne, nie jest to problem obcy także paniom. Na szczęście dziś dostępne są skuteczne metody pozwalające sobie z nim radzić. Mowa tu w szczególności o zabiegu przeszczepu włosów. To skuteczny zabieg mający na celu zagęszczenie przerzedzonych włosów na głowie. Warto zatem wiedzieć, jakie metody się dziś w tym zakresie stosuje oraz jaki jest koszt przeszczepu włosów.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Problem łysienia dotyka przede wszystkim panów. Jednak jak wspomniano, także część kobiet się z nim boryka. Na szczęście dziś osoby borykające się z łysieniem mogą skorzystać z zabiegu, jakim jest transplantacja włosów. Wśród panów najczęściej za wypadanie włosów odpowiada hormon dihydrotestosteron. Panowie, którzy cechują się nadwrażliwością na ten hormon, borykają się niestety z problemem wypadania włosów. Mowa tu o łysieniu androgenowym. Jeśli chodzi o inne przyczyny łysienia, to wskazać trzeba tu przede wszystkim na niedobór witamin i mikroskładników, osłabienie organizmu, stres oraz choroby skóry głowy.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Cały zabieg transplantacji włosów rozpoczyna się od pobrania włosów z tych miejsc na ciele, które nie zostały objęte łysieniem. Przykładem może być tu choćby klatka piersiowa czy plecy. Następnie pobrane włosy wszczepia się w te miejsca na głowie, gdzie jest ich brak. Aktualnie najczęściej stosowaną metodą transplantacji włosów jest metoda FUE. Ogromną jej zaletą jest nie tylko wysoka skuteczność, ale także fakt, że jest to metoda niechirurgiczna. W tracie zabiegu FUE wykorzystywane są specjalne sztance metalowe, dzięki którym możliwe jest pobranie samym meszków włosowych w bardzo precyzyjny sposób. W związku z tym, że w przypadku metody FUE pobierane są jedynie meszki włosowe, a nie całe partie skóry, to zabieg ten jest bardzo bezpieczny. Co więcej, po zabiegu nie powstają żadne blizny na skórze, a same efekty są długotrwałe.

Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

Jak wspomniano, metoda FUE to jednak z najskuteczniejszych metod transplantacji włosów. Nie może zatem dziwić, że nie jest ona też tania. Ostateczny koszt zabiegu zależy w dużej mierze od ilości przeszczepionych meszków włosowych. Cena zabiegu może zatem wahać się od 5 do 40 tys. zł. Takie zróżnicowanie cenowe wynika głównie z tego, że każdy przypadek jest inny. Mowa tu nie tylko o ilości meszków włosowych, które należy pobrać, ale także od okolicy biorczej, czyli miejsca, z którego są one pobierane. Na cenę przeszczepu włosów wpływ może mieć również koszt obowiązkowej konsultacji z lekarzem. Przed samym zabiegiem konieczne jest bowiem wykonanie podstawowych badań. Warto jednak podkreślić, że wysokie koszty zabiegu wcale nie muszą stanowić bariery. Rozwiązaniem może być bowiem zaciągnięcie atrakcyjnej pożyczki online na raty. Dużą zaletą pożyczek na raty przez internet jest minimum formalności, a tym samym możliwość otrzymania środków w bardzo krótkim czasie. Co więcej, pożyczkę online uzyskać można znacznie łatwiej w porównaniu z pożyczkami bankowymi, co również ma swoje znaczenie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *